PARENZANA 2014

Posted: 9. listopada 2014. in UTRKE - gdje smo sudjelovali

Posljednji vikend u rujnu već je godinama rezerviran za jedan od najmasovnijih brdsko-biciklističkih maratona u Hrvatskoj. Održana je Parenzana Cube2014.,  odnosno dvije utrke OL ISTRIA MTB Tour i maraton PARENZANA Cube. Uz njih, za rekreativce kojih svake godine ima sve više, organizirana je rekreativna utrka, manje zahtjevna ali jednako atraktivna. Vozi se cestom, putem, šumom pa čak i nekadašnjom trasom željezničke pruge, a na tom putovanju sudionici otkrivaju ljepote  Funtane, Vrsara, Tara, Vižinade, Grožnjana, doline Mirne i okolice. OL Istria MTB tour i Maraton Parenzana Cube 2013. Profesionalci, amateri, pa i rekreatici, zbog ovih su utrka došli iz svih krajeva regije.

Start prve etape odrađen je u Funtani, čime je i započela dvodnevna međunarodna brdsko biciklistička utrka OL Istria MTB tour. Dvjestotinjak muških i ženskih natjecatelja iz Hrvatske i inozemstva pojavilo se na startu prve etape ovogodišnjeg izdanja maratona Parenzana Cube 2014.

Wouter Cleppe (RAM Bikes Alpinbike Hi5 Endura), Alexander Gehbauer (I.Idro Drain Bianchi) i Uwe Hochenwarter (Focus XC team) i osvojili prva tri mjesta u najjačoj, Elite kategoriji. Na utrci je sudjelovao i BK Barkan, točnije naš član Hrvoje Mudrovčić, koji zauzima 14 mjesto u kategoriji Master 1 odnosno peto od hrvatskih natjecatelja.

HRVOJE MUDROVČIĆ

by Damijanić photography

Druga etapa sa startom u Taru koja je svojom dužinom od četrdeset i pet kilometara, ali i sa preko 600 metara uspona bila pravi test izdržljivosti za sve vozače pripala je  Uwe Hochenwarteru (Focus XC Team) dok su drugo i treće mjesto osvojili Jaime Yesid Chia Amaya (A.S.D. Full Dynamix) i Alexey Medvedev (Team Full Dynamyx).

Naš predstavnik etapu završava ponovno na 14. mjestu odnosno petom od hrvatskih natjecatelja što mu donosi nakon dva dana i odvožene dvije etape 12. mjesto odnosno ukupno četvrto od hrvatskih predstavnika.

Treći i  posljednji dan vožena je legendarna Parenzana dužine 73 km. Pobjedu u najjačoj konkurenciji odnio je Johnny Cattaneo (Trek Selle San Marco Team) koji je u cilj stigao svega pet sekundi ispred Alexey Medvedeva (Team Full Dynamix)! Treće mjesto osvojio je timski kolega pobjednika Ivan Alvarez Gutierrez koji je zaostao nešto malo više od jedne minute. Najbolji Hrvat danas bio je Pavao Roset (BK Keindl Sport) koji je utrku završio na 16. mjestu.

Velik odaziv najboljih svjetskih biciklista Parenzanu čini vrhunskim sportskim događajem koji zaljubljenici u sport nikako ne bi smjeli propustiti.